Každý výtvor má svoj príbeh. Môj sa začal písať keď som bol ešte fagan a pokračuje doteraz. Podstatný prelom v mojej tvorivosti prišiel na vysokej škole, kde som svoju pozornosť otočil na dizajn, grafiku a umenie. Začal som realizovať svoje často šialené nápady.

Prvým boli old school bicykle a grafika na nich. No po pár šťastne predaných kusoch sa opäť moja pozornosť zamerala na ďalšie nápady. Hra s farbami bola vždy moja dominanta a tú som pretransformoval do abstraktných obrazov, dizajnových doplnkov a pomaly všetkého na čo som pozrel.

 

 

A ako vlastne vzniklo Špáradlo & Caviar ? Poznáte to, západ slnka, príjemná atmosféra, balkónovka. Nápady idú jeden od druhého, debaty o všetkom a zároveň o ničom. Malá a veselá spomienka na aktuálne politické dianie, v spojení s módnou značkou, k tomu jeden záblesk a Špáradlo & Caviar bolo na svete.

Riadim sa svojim životným krédom “ Maľuj si svoj život“, a tento odkaz je vložený v mojich dielach. Je to skrytý boj so šeďou. Síce nie je tak šteklivý ako 50 odtieňov šedej, ale je crazy a farebný.